Jak vybírám materiál a kde ho nakupuji?

„Kde kupuješ tak krásné látky? Jééé a ty kouzelné knoflíčky!!?“ Častá otázka mých kamarádek a příznivců mojí tvorby. Odpověď není úplně jednoznačná.

Jak kdy.  A jak co..

Mám své oblíbené obchody jak na internetu, tak i skutečné, kamenné. Nakupování obecně pro mě není tím pravým koníčkem. Jenže s látkami, vlnami, knoflíčky, patentkami a mašličkami je to úplně jinak.

Přes pyžamo si přehodím měkkoučkou domácí mikinu, navlíknu teplé ponožky, uvelebím se s počítačem na klíně do pelíšku a třeba i hodiny vydržím překlikávat z jedné položky na druhou, házet do virtuálního košíku zboží a zase po rozvaze vyhazovat, zaměňovat za jiné a vracet zpět s tím, že pouze tenhle knoflík se přeci dokonale hodí pouze k tomuhle vzoru látky.

A pak jsou dny, kdy nechci před modrou blikající obrazovou počítače trávit ani vteřinu a toužím po společnosti lidí. Vyrazím do pardubických ulic šmejdit po více i méně oblíbených obchodech (méně oblíbené = rozuměj trošku protivnější obsluhu, zato zajímavé kousky pro nákupní lov) se seznamem všeho potřebného.

Doma s nadšením ukládám čerstvě nabyté movitosti do poliček, polic, organizérů a šuplíčků. Znáte takové ty bubliny z komiksů? Tak těch mi z hlavy vede asi sto tisíc a v každé je pro mě v tu chvíli jeden úžasný barevný nápad.

Teď tedy pár tipů pro „pyžamový“ nákup:

https://www.unuodesign.cz/
http://www.dumlatek.cz/
https://www.umelluzinky.cz/
https://www.fler.cz/pawlienka
https://www.fler.cz/ppett

 

A dva tipy pro pardubáky:

jak jinak než  Irči patchworkový ráj  http://www.patchworkia.cz/
a pak krásný obchod http://www.lili-latky.cz/

 

Uvedla jsem jen miniaturní zlomek mé nákupní inspirace.

A protože znám i tu občasnou nechuť shánět a pátrat, připravila jsem pro Vás i instantní (= okamžité) řešení. Pro každý z mých návodů mám pro vás balíček na míru. Balíček obsahuje úplně veškerý materiál, který pro daný návod potřebujete. Ušetříte tím spoustu času, který vám zbude pro vás.

Pustíte se se mnou do šití???

 

 

Dita Fialová

Jsem analytický typ, který svou rozumovou složku kompenzuje kreativní činností. Pokud máte chuť vytvořit pro své ratolesti quiet book, ráda Vás krok po kroku provedu. Najdete u mě i podrobné postupy a fígle pro šití a háčkování. Více o mně zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Pojďte si ušít svůj první Quiet Book!

    stáhněte si ebook ZDARMA a přehledně v 5 krocích se dozvíte, co pro svůj začátek potřebujete

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky